EMEKLİ OLACAK AKADEMİK PERSONELİN HAZIRLAMASI GEREKEN EVRAKLAR
 1. Emeklilik Dilekçesi (Örnek emeklilik dilekçesi için tıklayınız)
 2. Emeklilik için banka talep dilekçesi. Aşağıdaki Banka Listesinde ismi geçen bankalardan biri seçilerek hangi il ve hangi şube olduğu belirtilecek. (Örnek banka talep dilekçesi için tıklayınız.)
  Banka Listesi: (Deniz Bank,  Garanti Bankası,  Halk Bankası,  ING Bank,  İş Bankası,  PTT,  T. Ekonomi Bankası,  Vakıfbank,  Ziraat Bankası,  Akbank,  Şekerbank,  Yapı ve Kredi Bankası,  Burgan Bank)
 3. Fotoğraf (4 adet)
 4. Emeklilik Kimlik Talep Formu için tıklayınız.
 5. Mal Bildirim Beyannamesi için tıklayınız.
 6. Erkekler için askerlik belgesi.(e-Devlet üzerinden alınabilir)
 7. Memuriyete başlama tarihine ilişkin mezuniyet belgesi/diploma örneği ve son öğrenim görülen okula ilişkin mezuniyet belgesi/diploma örneği.
 8. Sağlık Talep Formu (Kendi adına geliri, aylığı ve sigortası olmayan eşi ve çocukları (18 yaşından küçük çocuklar devlet güvencesindedir. 18 yaşından büyük çalışamayan kız çocukları için evleninceye kadar, öğrenim gören, çalışmayan erkek çocukları için 25 yaşına kadar)  veya Bakmakla yükümlü olduğu anne ve baba bildirilecektir. (Sağlık Talep Formu için tıklayınız.)
 9. Bakmakla yükümlü olunan kişilere ait nüfus cüzdan fotokopileri.
 10. Öğrenim gören çocuk varsa öğrenci belgesi (Yabancı ülkelerde öğrenim görenler için eğitim gördüğü okulun Türkiyede’ki lise, ön lisans, lisans veya yüksek lisans seviyesinde olduğunu gösteren, YÖK veya Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim Ateşeliği veya Ülkemizin dış temsilciliklerinden alınacak belge)
 11. Malul çocuk varsa (Malul çocuklar için onaylı Sağlık Kurulu Raporu.)
 12. Üniversite Kimlik Kartı iade edilecek.
 13. Diğer hizmeti varsa bunun bilgisi ve belgeleri.
 14. Borçlanma yapılmışsa bunun belgeleri (e-devlet üzerinden alınabilmektedir.)
 15. Yaş ile ilgili mahkeme kararı varsa bunun belgesi.